DİBBYS Neden Açılmıyor 2023?DİBBYS ana giriş ekranı neden açılmıyor? DİBBYS ye neden giriş yapamıyorum? DİBBYS giriş yapmak için ne yapmak gerekiyor?

Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi yani kısa adıyla DİBBYS Diyanet İşleri Başkanlığı ile alakalı işlemlerde kullanılmaktadır. Ancak son günlerde DİBBYS "sayfa açılamıyor" uyarısı vererek açılmıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geliştirilen MIKKYAS, DHYS, IKYS,EHYS, RTBYS ve ortak yetki uygulamalarının birleştirilmek suretiyle tek sistem halinde oluşturulmuş yeni uygulamanın adı DİBBYS olarak isimlendirilmiştir.Personel özlük bilgileri, eğitim bilgileri, faaliyetler, projeler, cami hizmetleri,hafızlık belgesi sorgulama ve daha pek çok hizmetle ilgili bilgi sahibi olmak için kullanılan DİBBYS bugünlerde erişime kapalı.


Dibbys Girişi Nasıl Yapılır?

İkys veya Dhys eski şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer Şifrenizi bilmiyorsanız veya unuttuysanız tanımlı e-mailinizden yeni şifrenizi alabileceksiniz.

Hiç kullanıcı girişi yapmadıysanız müftülüğünüzden veya çalışığınız biriminizden Dibbys yönetici işlemleri yapabilen memur arkadaşlarınızdan oluşturabilirsiniz.

Giriş Sayfası sade ve daha kullanışlı hale getirilmiş. Adres kısmına Dibbys.diyanet.gov.tr Yazıp entere bastığınızda giriş sayfası ile karşılaşacaksınız.

Giriş İşlemi için kullanıcı adı ve şifreniz giriniz güvenlik amaçlı resimdeki sayıları kutucuğa girdikten sonra sisteme giriş yapabileceksiniz.

Üst kısımda İkys işlemleri için İkys tıklamanız gerekmektedir.Dhys İşlemleri için ise Dhys botununa tıklamanız gerekmektedir.Sol menu ise açılır kapanır şekilde yapılmış.

Sistemde Hem Özlük bilgilerinize ulaşabilir hemde eğitim hizmetlerindeki faaliyetlerinizi kaydedebileceksiniz.

DİBBYS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Konular