ÖSYM

ÖSYM Üniversite ek yerleştirme klavuzu 2013

ÖSYM Üniversite ek yerleştirme klavuzu 2013-2014
ÖSYM üniversite yerleştirme sonuçlarını açıkladı ve tercih sonuçlarıda açıklandı.Sırada boş kalan kontenjanlara yerleştirme işlemlerinde.Henüz kesin kayıtlar yapılmadı.2-6 Eylül kesin kayıt dönemi,Kesin kayıt sonrası üniversitelerin boş kontenjanları açıklanacak ve ösym ek yerleştirme klavuzu açıklanacak.
ÖSYM, 2013-2014 öğretim yılı yükseköğretim programlarına kayıt tarihlerinin 02-06 Eylül 2013 olarak yeniden belirlendiğini açıkladı.

ÖSYM’den yapılan açıklamada, 8 Temmuz 2013 tarihinde başlayan 2013-ÖSYS tercih işlemlerinin 18 Temmuz 2013 tarihinde sona ereceği belirtildi. Bugüne kadar toplam 107 bin 500 adayın tercih işlemlerinin gerçekleştirdiği bildirilen açıklamada, tercih süresi tamamlandıktan sonra en kısa sürede yerleştirme sonuçlarının kamuoyunun bilgisine sunulacağı kaydedildi.

Devamını oku

ÖSYM'den üniversite adaylarına kayıt müjdesi

ÖSYM'den üniversite adaylarına kayıt müjdesi

ÖSYM'den üniversite adaylarına müjde

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), üniversiteye kayıt tarihlerinin Yükseköğretim Yürütme Kurulunun kararıyla 2-6 Eylül 2013 olarak yeniden belirlendiğini bildirdi.

ÖSYM'nin internet sitesinden yer alan duyuruda, 8 Temmuz'da başlayan 2013-ÖSYS tercih işlemlerinin, 18 Temmuz'da sona ereceği hatırlatıldı.

Bugüne kadar 107 bin 500 adayın tercih işlemi yaptığı belirtilerek, tercih süresinin tamamlanmasının ardından yerleştirme sonuçlarının en kısa sürede kamuoyunun bilgisine sunulacağı ifade edildi.

Devamını oku

2013 KPSS tercih işlemleri başladı.ÖSYM MEB 2013 / 1 KPSS Sınav Sonuçları Tercih Kılavuzu (Hafta Sonu KPSS Sınav)

KPSS sınav sonuçları açıklandı. Hafta sonu KPSS sınavı yapılacaktır. 6 - 7 Temmuz hafta sonu KPSS sınavı yapılacak. Hafta sonu sınav yerleri açıklandı. ÖSYM KPSS yeni sınav giriş belgeleri ÖSYM'nin sayfasında yayınlandı.ÖSYM MEB 2013 / 1 KPSS Sınav Sonuçları Tercih Kılavuzu (Hafta Sonu KPSS Sınav)


KPSS Sonuçları açıklandı.KPSS Sonuçları bu akşam açıklandı.KPSS Sonuçları ÖSYM süpriz bir şekilde açıkladı.2013 KPSS Sonuçlarını görmek için tıklayınız...Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde KPSS'ye giren 997 bin 809 adayın tercih yaptığı, kamu kurum ve kuruluşlarındaki boş kadro ve pozisyonlara yerleştirme işlemleri tamamlandı.

Devamını oku

ÖSYM, cevap kağıdı kaybolan 5 aday için eşdeğer sınav yaptıÖSYM, cevap kağıdı kaybolan 5 aday için eşdeğer sınav yaptı
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM), bu yıl yapılan Lisan Yerleştirme Sınavında 5 adayın cevap kağıdı kayboldu. Konu ile ilgili kamera kayıtlarını tek tek inceleyen ÖSYM, cevap kağıtlarının görevlilerinin ihmali sonucu merkeze ulaşmadığını

Devamını oku

Adaylar ÖSYM LYS Sonuçlarına kitlendi

Adaylar ÖSYM LYS Sonuçlarına kitlendi


ÖSYM, LYS Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak? Adaylar için bekleyiş başladı

ÖSYM, LYS Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak? Adaylar için bekleyiş başladı

Binlerce gencin ter döktüğü LYS sonunda bitti. Şimdi sıra sonuçların açıklanmasına geldi. ÖSYM konuyla ilgili bir açıklama yapmadı ama geçen sene geç açıklanınca tepkileri üzerine çeken ÖSYM bu kez zamanında açıklar gibi.

Adaylar 120 dakikalık sınavda 80 soruyu cevaplamaya çalıştı. Sınavdan çıkan adaylar kendilerini en çok coğrafya sorularının zorladığı belirtti. Üniversiteye girişte ikinci aşama olan LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) yapıldı. Sınava giren 649 bin 700 aday, 120 dakikada Türk Dili ve Edebiyatı ile Coğrafya-1 testlerinden 80 soruyu cevaplamaya çalıştı. Saat 10.00'da başlayan sınava 12.00'da sona erdi. Adaylar sınavda ter dökerken yakınları da sınav merkezleri önünde heyecanla bekledi.

Devamını oku