Diyanet Görevde Yükselme Sınavı Yazılı Sonuçları Açıklandı mı?Diyanet Görevde Yükselme Sınavı"na (yazılı) Şube Müdürü, Din Hizmetleri Uzmanı, Eğitim Uzmanı, Şef kadroları için katılan adaylar sınav sonuçlarını, kullanıcı hesapları ile giriş yapacakları Başkanlığımız https://dibbys.diyanet.gov.tr adresinden öğrenebileceklerdir.

Diyanet Görevde Yükselme Sınavı Yazılı Sonuçları Tıkla Öğren

Sınav sonucunda söz konusu kadrolara atanmaya hak kazanıp tercih yapacak adayların tercih işlemlerine ilişkin hususlar daha sonra ilan edilecektir.Diyanet Görevde Yükselme Sınavının (Şube Müdürü)" yazılı aşamasında başarılı olarak ilan edilen kadro sayısının beş (5) katına girerek sınavın sözlü aşamasına katılmaya hak kazanan adaylar "Sınav Giriş Belgesi"ni, kullanıcı hesapları ile giriş yapacakları Başkanlığımız https://dibbys.diyanet.gov.tr adresinden alabileceklerdir.Şube müdürü kadrolarına müracaat eden adaylardan yazılı sınavda en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının beş katına kadar aday sözlü sınava çağrılmıştır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan son adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü sınava çağrılmıştır.

Şube müdürlüğü için sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar, T.C. Kimlik No'lu kimlik belgelerinden (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) biri ve sınav giriş belgesi ile birlikte saat 09:30'da sınav giriş belgesinde belirtilen tarih ve sınav merkezinde hazır bulunacaklardır.

Konular