Üniversite Öğrencilerinin Umre Kayıtları Nasıl ve Nereden Yapılıyor?2018 Yılı Umre Organizasyonunda Başkanlığımız tarafından üniversite öğrencilerine yönelik umre tur programları düzenlenmiştir. 25 Yaşını doldurmamış üniversite öğrencilerimizden dileyenler bu turlara kayıt yaptırabilir. Tur tarihleri ve detayları hakkında bilgi almak için yazımızı takip ediniz.

Üniversite Öğrencilerinin Umre Kayıt İşlemleri için Tıklayınız


A- MÜRACAAT VE KAYIT İŞLEMLERİ :

1- Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Muhasebe Müdürlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin veya taksitli olarak yatıracaklardır.
2- İl/ilçe müftülüğüne müracaat ederek veya elektronik ortamda hac.diyanet.gov.tr. adresinden kayıtlarını yapabileceklerdir.
3- 2018 yılı umre kayıt form dilekçeyi 2 nüsha halinde doldurarak ilgili müftülüğe teslim edeceklerdir.
4- Müftülüğe geçerlilik süresi en az bir (1) yıl olan pasaport teslim edilecektir.
5- Ücret Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Halkbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası Şubelerinden yatırılabilecektir.
6- İsteyenler; Albaraka Türk Katılım Bankası’nın 6, Vakıfbank ve Halkbank’ın sunduğu 4 aya kadar taksit imkanından yararlanabilecektir. Bu işlemden dolayı umre yolcusundan herhangi bir ücret farkı alınmayacaktır.
7- Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Menenjit ACW135Y aşısını yaptıracak ve aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır.
8- Öğrenciler https://www4.thy.com/tkmiles/membersignin.tk?lang=tr link adresinden miles&smiles üyeliğini yapabileceklerdir.

B- VERİLECEK HİZMETLER :

 Mekke - Medine Otel ücreti
 Sabah Kahvaltısı, Akşam Yemeği (Tabldot) Öğle Kumanya
 Cidde - Mekke - Medine arası ulaşım
 Uçak Bilet Ücreti
 Vize Ücreti
 Mekke Servis Ücreti
 Mekke ve Medine Ziyaret Yerleri

C- VERİLECEK HEDİYELERİMİZ :

 Kur’an-ı Kerim,
 Umre Rehberi,
 Kutsal İklimde dua,
 Tavaf ve Sa’y duaları,
 Hicaz Albümü,
 Hz. Peygamber’in İzinde,
 Seyahat El Çantası,
 “Kutsal Yolculuk Umre” CD’si,
 Seccade,
 Tesbih,
 Sırt Çantası.

Üniversite Öğrencilerinin Umre tarihleri ve detayları tıkla öğren

Konular