Hafızlık Tespit Sınavı başvuruları nereden ve nasıl yapılacak?Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ilgili tarih itibariyle yapılmasına başlanacak olan "Hafızlık Tespit Sınavı" için başvurular başladı. Hafızlık Tespit Sınavı başvuruları nereden ve nasıl yapılacak? Detaylar dibbys.net'te.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hafızlık Tespit Sınavı Başvuruları Başladı mı?

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Resmi internet sayfasından bildirilen tarihde yayımlanan "Hafızlık Tespit Sınavı Duyurusu" 'na göre beliritilen tarihde başlayacak olan Hafızlık Tespit Sınavı için başvurular başladı.

Hafızlık Tespit Sınavı Hangi Şehirlerde Yapılacak? Başvurular Nereden Yapılıyor?

Ankara, Diyarbakır, Bolu, Bursa, Elazığ, Erzurum, İstanbul, Kayseri, Konya, Manisa, Samsun, Rize , Trabzon ve Van 'daki merkezlerde yapılacak olan sınav için başvuru işlemleri il ve ilçe müftülükleri aracılığıyla ilgili tarihler arasında https://dibbys.diyanet.gov.tr​ internet adresi üzerinden yapılacaktır.

Hafızlık Tespit Sınavı başvurularını yapmak için tıklayınız

Hafızlık Tespit Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı Hafızlık Tespit Sınavı sonuçları belirtilen tarihte https://dibbys.diyanet.gov.tr/EHYS/Hafizlik/HafizlikSinavSonucuSorgulama.aspx adresinde açıklanacak.

Sınav Sözlü Olarak Yapılacak

Hafızlık Tespit Sınavı sözlü olarak yapılacak ve 70 puan ve üzeri alan adaylar sınavda başarılı sayılacak.

DİB Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından duyurusu yapılan "HAFIZLIK TESPİT SINAVI" hakkında tüm gelişmeleri ve çok daha fazlasını dibbys.net adresinden takip edebilirsiniz.